Προπονήτριες

  • Τόπος Γέννησης : Θεσσαλονίκη
  • 1994 Εγγραφή στην Συγχρονισμένη Κολύμβηση στην ομάδα του Άλμπατρος
  • Συμμετοχές σε σωματεία : Άλμπατρος (1994-1995) , Ηρακλής (1996-2004) , Πανελλήνιος (2005-2006) Ηρακλής (2007-2009)
  • Προπονήτρια Συγχρονισμένης Κολύμβησης : Από το 2007
  • Σπουδές : Κάτοχος διπλώματος της Σχολής Προπονητών Γ’ Κατηγορίας της ΓΓΑ με ειδικότητα στην Συγχρονισμένη Κολύμβηση
  • Άδεια ασκήσεως επαγγέλματος : Άδεια ασκήσεως προπονητικής Γ΄κατηγορίας
  • Συμμετοχές στην Εθνική ομάδα : 1998-2005
  • Ολυμπιακές Διακρίσεις : 8η Ολυμπιακή Θέση το 2004

Διεθνείς Διακρίσεις : 

-1998 , Μεσογειακοί αγώνες Κορασίδων , Χανιά ,1η θέση στο ομαδικό
-1999 , Μεσογειακοί αγώνες Κορασίδων , Narbonne(Γαλλία) ,2η θέση στο ομαδικό
-1999 , Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Νεανίδων , Loano(Ιταλία) ,6η θέση στο ομαδικό
-2000 , Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Νεανίδων , Bonne(Γερμανία) , 6η θέση στο ομαδικό
-2000 , Παγκόσμιο Κύπελλο Β΄ Κατηγορίας Γυναικών ,Κάιρο , 1η θέση στο ομαδικό
-2001 , Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Νεανίδων , Seattle(Αμερική) , 8η θέση στο ομαδικό
-2001 , Ευρωπαϊκό Κύπελλο Α΄ Κατηγορίας Γυναικών , Bari(Ιταλία) , 5η θέση στο ομαδικό
-2001 , Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Γυναικών , Fukuoka(Ιαπωνία) , 9η θέση στο ομαδικό
-2002 , Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Γυναικών , Βερολίνο(Γερμανία) , 4η θέση στο ομαδικό
-2002 , Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Νεανίδων , Μόσχα , 5η θέση στο ομαδικό , 5η στο ντουέτο
-2002 , Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Νεανίδων , Μόντρεαλ , 8η θέση στο ομαδικό , ντουέτο , κόμπο
-2003 , Ευρωπαϊκό Κύπελλο Γυναικών , Κωνσταντινούπολη , 3η θέση στο ομαδικό
-2003 , Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Γυναικών , Βαρκελώνη , 9η θέση στο ομαδικό
-2004 , Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Γυναικών , Μαδρίτη , 5η θέση στο ομαδικό και 3η στο κόμπο
-2005 , Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Γυναικών , Μόντρεαλ ,  9η θέση στο ομαδικό και στο κόμπο

 

Πανελλήνιες Διακρίσεις : 

-2000 , Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Νεανίδων , 3η θέση στο σόλο με την ομάδα του Ηρακλή
-2002 , Χειμερινό Πρωτάθλημα Νεανίδων , 3η θέση στο σόλο με την ομάδα του Ηρακλή
-2006 , Χειμερινό Πρωτάθλημα Γυναικών , 1η θέση στο ομαδικό με την ομάδα του Πανελληνίου
-2006 , Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Γυναικών (Open) , 1η θέση στο ομαδικό κ στο κόμπο με την ομάδα του Πανελληνίου
-2008 , Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Γυναικών (Open) , 2η θέση στο ντουέτο με την ομάδα του Ηρακλή
-2009 , Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Γυναικών (Οpen) , 3η θέση στο ντουέτο με την ομάδα του Ηρακλή

  • Επαγγελματίας κολυμβήτρια με συμμετοχές σε πανελληνία πρωταθλήματα με υψηλές διακρίσεις και μέλος της εθνικής ομάδας συγχρονισμένης ως βασική αθλήτρια από το 1998.
  • Μέλος της ομάδας συγχρονισμένης κολύμβησης του Πανσερραϊκού για 20 χρόνια
  • Μέλος της ομάδας του Α.Ν.Ο Αργυρούπολης για ένα χρόνο

ΣΠΟΥΔΕΣ

  • Πτυχιούχος του Τμήματος Επιστήμης Φυσικής Αγωγής και Αθλητισμού Σερρών του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης (ΑΠΘ)
  • Πτυχιούχος Ναυαγοσωστικής Σχολής Μακεδονίας
  • Πτυχιούχος ECDL

ΠΡΟΥΠΗΡΕΣΙΑ
Προπονήτρια Συγχρονισμένης Κολύμβησης (ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ 2005-2016)
Προπονήτρια Συγχρονισμένης Κολύμβησης (ΗΡΑΚΛΗΣ 2016-2017)

ΔΙΑΚΡΙΣΕΙΣ (ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ)
1997: ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Β, 3η ΘΕΣΗ, ΟΜΑΔΙΚΟ
1997: ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Β, 3η ΘΕΣΗ, ΣΟΛΟ
1998: ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Β, 2η ΘΕΣΗ, ΟΜΑΔΙΚΟ
1999: ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α, 3η ΘΕΣΗ ΝΤΟΥΕΤΟ ΚΑΙ
ΟΜΑΔΙΚΟ
1999: ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ OPEN, 3η ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΙΚΟ
2000: ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α, 3η ΘΕΣΗ ΣΟΛΟ ΚΑΙ 2η ΘΕΣΗ ΝΤΟΥΕΤΟ
2001: ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΝΕΑΝΙΔΩΝ, 2η ΘΕΣΗ ΝΤΟΥΕΤΟ
2001: ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΝΕΑΝΙΔΩΝ, 1η ΘΕΣΗ ΝΤΟΥΕΤΟ
2002: ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΝΕΑΝΙΔΩΝ, 3η ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΙΚΟ
2002: ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΝΕΑΝΙΔΩΝ, 3η ΘΕΣΗ ΝΤΟΥΕΤΟ
2003: ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΝΕΑΝΙΔΩΝ, 2η ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΙΚΟ
2003: ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ OPEN, 3η ΘΕΣΗ, ΟΜΑΔΙΚΟ
2007: ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ OPEN, 3η ΘΕΣΗ, COMBO
2008: ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ OPEN, 3η ΘΕΣΗ, ΟΜΑΔΙΚΟ
2014: ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ OPEN, 3η ΘΕΣΗ, ΟΜΑΔΙΚΟ

 ΔΙΑΚΡΙΣΕΙΣ (ΕΚΤΟΣ ΕΛΛΑΔΟΣ)
1998: ΠΑΝΕΥΡΩΠΑΙΚΟ ΚΥΠΕΛΛΟ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ 1η ΘΕΣΗ, ΟΜΑΔΙΚΟ (Βέλγιο)
1999: ΜΕΣΟΓΕΙΑΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ , 2η ΘΕΣΗ, ΟΜΑΔΙΚΟ    (Ισραήλ)
2000: ΠΑΝΕΥΡΩΠΑΙΚΟ ΚΥΠΕΛΛΟ ΝΕΑΝΙΔΩΝ, 2η ΘΕΣΗ, ΟΜΑΔΙΚΟ (Ρωσία)

Προπονήτρια Ομάδας συγχρονισμένης κολύμβησης – Ηρακλής Θεσσαλονίκης από το 2014
Επαγγελματίας κολυμβήτρια με συμμετοχές σε συνολικά 19 Πανελλήνια πρωταθλήματα και meetings με υψηλές διακρίσεις και μέλος της εθνικής ομάδας συγχρονισμένης κολύμβησης ως βασική αθλήτρια από το 2008 έως το 2012. Μέλος της ομάδας συγχρονισμένης κολύμβησης του Ηρακλή σε όλη τη διάρκεια της αγωνιστικής της καριέρας.

Διακρίσεις & βραβεία
8/2009, Βελιγράδι, Μεσογειακό πρωτάθλημα, 1η θέση, χρυσό μετάλλιο σε όλα τα αγωνίσματα ( ντουέτο σόλο, ομαδικό , κόμπο)
2009 Πράγα δεύτερη θέση στο κόμπο και τρίτη στο ομαδικό.
2009 πανελλήνιο Open τρίτη θέση στο κόμπο
7/2010 Πανευρωπαϊκό Νεανίδων, Ελσίνκι – Φιλανδία, 5η και 6η θέση
8/2010 Πανευρωπαϊκό πρωτάθλημα γυναικών, Βουδαπέστη, 5η θέση
8/2010 Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Νεανίδων, Ινδιανάπολη – Η.Π.Α, 7η και 9η θέση
4/2011 Συμμετοχή στο 24th International Youth Competition Synchronized Swimming, Dusseldorf – Γερμανία/ 1η θέση, Χρυσό μετάλλιο σε Ομαδικό και Κόμπο

Σπουδές
Φοίτηση στη διεθνούς φήμης Σχολή Makeup artist factory, με εξειδίκευση στο μακιγιάζ μόδας, Μόναχο – Γερμανία, 2012 – 2013
Ειδικότητα: Προπονητική υγρού στίβου, 2014 -2017, ΙΕΚ Ακμή
Παρακολούθηση εξειδικευμένων σεμιναρίων για κριτές στη συγχρονισμένη κολύμβηση, Αθήνα 2016
Κάτοχος του διπλώματος BLS/AED Provider Course (Πρώτες Βοήθειες), Αθήνα 2015
Παρακολούθηση εξειδικευμένων σεμιναρίων σε ότι αφορά την οργάνωση Ακαδημιών, Θεσ/νίκη 2015

Ξένες Γλώσσες
Άριστη γνώση της Αγγλικής γλώσσας
Άριστη γνώση της Γερμανικής γλώσσας

Ακαδημαϊκά

– αριστούχος απόφοιτη Ελληνικού Κολλεγίου Θεσ/νίκης (βαθμός απολυτηρίου 20.0)
– φοίτηση στη Νομική του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης
– εκπρόσωπος βουλευτής της Ελλάδας στο ευρωπαϊκό κοινοβούλιο νέων Σμύρνη 2015 / Θεσσαλονίκη 2014

-κάτοχος πτυχίων lower Michigan/ proficiency Michigan
-κριτής συγχρονισμένης κολύμβησης από το Νοέμβριο του 2016

Αθλητικά

– 3η πανελλήνια θέση σε τεχνικό και καλλιτεχνικό ομαδικό στο πρωτάθλημα συγχρονισμένης κολύμβησης κατηγορία γυναικών 2016
-3 πανελλήνια θέση σε combo στο πρωτάθλημα συγχρονισμένης κολύμβησης κατηγορία γυναικών 2016
-κλήση στην Εθνική ομάδα κορασίδων 2013
-συμμετοχή σε όλα τα πανελλήνια πρωταθλήματα συγχρονισμένης 2009-2016
-1η πανελλήνια θέση στο πρωτάθλημα ρυθμικής γυμναστικής  2008  στο σύνθετο ομαδικό
-3η θέση στο πρωτάθλημα ρυθμικής γυμναστικής Βορείου Ελλάδος στο ελεύθερο-ατομικό